TOP 5 míst v Sapě, které jsme navštívili s Borkem

Viděl jsi video s Borkem? Ne? Mrkej😁

Kdo stál za novým dílem?
Kup si Borkovu zástěru a podpoříš tím další díly 😍

Ta nejzajímavější místa v Sapě, které jsme navštívili s Borkem.

1. Buddhistický chrám

Chrám navštěvují Vietnamci v určité dny, obyčejně první nebo patnáctý den nového měsíce. Lidé sem obvykle nosí Buddhovi dary jako například čerstvé ovoce, květiny, vonné tyčinky a podobně.

Pokud byste chtěli přispět Buddhovi i vy, naleznete u jeho sochy charitativní box, kam můžete vhodit rovnou peníze. Je volně přístupný. Nezapomeňte prosím před vstupem vyzout si boty, chovat se tiše a uctivě.

2. Potraviny Cuong a Giang

Hned vedle chrámu najdete Potraviny Cuong a Giang, do kterých chodím moc ráda nakupovat. Jsou místem plným čerstvých bylinek, ovoce, zeleniny, koření  a spousty dalších potřebných surovin na vaření. A dokonce i falešné peníze! To koukáte co? A překvapí vás i sada nádobí, která vykukuje z regálů.

Obsluhy se nemusíte bát, rozumí dobře česky a jsou velmi kamarádští. Když budete mít trpělivost, dokážou se vším poradit. Doporučuju ochutnat místní smažené mini kuličky ala vietnamské koblížky, které velmi mile překvapí svou vynikající chutí a křupavostí. ☺️

3. Masáž obličeje u Lann

Masáže obličeje  jsou ve Vietnamu velmi oblíbené, proto na ně můžete narazit i v Sapě.

Díky příjemné hudbě a krásnému prostředí si u Lann skvěle odpočinete. Kdo je Lann? Kosmetička z Vietnamu, která svou práci dělá pečlivě, je vždy velmi milá a uctivá. Užijete si například ruční lifting pro vypnutí pleti (…hned po první návštěvě uvidíte ten rozdíl, slibuju. 🙂 ) a relaxaci plnou masáží obličeje. Salón je plně vybavený a moc krásný – zažijete opravdový relax ve Vietnamu. A díky tomu si i náročnější klientky a dokonce i klienti přijdou na své. Kde ho najdete? Stačí se mnou vyrazit na Sapa tour.

4.Hippo café

Pražírna kávy v Sapě? Ano, i takovou tady máme, jmenuje se Hippo café. 

Kde si vychutnat po obědě kávu lépe než v prosklené verandě s výhledem na celou Sapu. Praží tady vietnamskou kávu, například odrůdy Culi z oblasti Da Lat. Přímo na place se káva i praží, takže vůně se line do širého okolí a můžete pozorovat celý proces od začátku do konce. Schválně, jak dlouho si myslíte, že upražení jedné dávky kávy trvá? To vám rádi s Denisem prozradíme na Sapa tour, stačí se mi ozvat.

Samozřejmostí je, že si můžete nakoupit všechny čerstvě upražené kávy i domů a pokud by Vám chybělo nějaké vybavení, tak Vám Denis, provozní a zkušený kavárník – takzvaný „pražič“, poradí.☕️ 

https://www.hippocafe.cz

5. Kabel

Kabel, že vám to nic neříká? Ve videu je to příběh sám o sobě. 6. listopadu 2008 došlo v areálu Sapy k nevětšímu požáru tržnice. Škoda byla přibližně okolo 200 milionů korun. Hasičský zásah patřil mezi ty, při nichž bylo nasazeno nejvíce požárních sil v České republice. Důvodem byla nejspíš právě elektroinstalace.

Chceš se podívat na místa, kde se coural i Borek? Mrkni a vyber si svojí prohlídku níže.

Pro skupinu - min 6, max 10 lidí
Individuální přístup, max. 6 lidí
Gastro tour jen o jídle a asijských surovinách
Ideální dárek pro své nejbližší