TOP 5 nápojů, které pije každý vietnamec

Nejoblíbenější nápoje, které pije každý Vietnamec  tady v ČR i ve Vietnamu. 

Všechny nápoje jsou dostupné v Pražské tržnici Sapa.

1. Ca phe – Vietnamská káva

Vietnamská káva je silná, sladká a krásně voní po čokoládě. Sladkost dodává kávě kondezované mléko, to se v Asii používá kvůli nedostatku čerstvého mléka. 

2. Nuoc mia – Šťáva z cukrové třiny

Ve Vietnamu můžete narazit na limonádu nước mía, což je čerstvě vymačkaná šťáva z cukrové třtiny, do které se přidává malá limetka. Podává se s ledem a dostanete jí nejčastěji v plastovém sáčku nebo v klasickém kelímku. V Pražské Sapě na ní můžete narazit hlavně v létě, kdy skvěle osvěží. 

3. Tra xanh – Zelený čaj

Oblíbený nejen ve Vietnamu, ale i po celém světě. Sami Vietnamci vypijí několik šálků denně. Zelený čaj se obvykle pije po jídle pro lepší trávení. Kofein obsažený v čaji totiž pomáhá lépe strávit jídlo, proto je nabízen ve většině vietnamských restaurací. 

4. Nuoc dua – Kokosová voda

Voda z mladého kokosu má příjemnou, lehce nasládnou chuť. Ve Vietnamu je kokosová voda cenově dostupná a pokud se dá kokos do lednice, je velmi osvěžující. Tady v ČR jsem měla trochu problém sehnat kokosovou vodu, protože v obchodě se nabízeli pouze kokosové mléka (ty se přidávají do polévek či dezertů). Nakonec mě nezklamala Pražská Sapa, kde jsem sehnala přímo čerstvé kokosy. Jen dávejte pozor, kokos se velmi rychle kazí. 

5. Bia – Vietnamské pivo

Pivo se začalo pít ve Vietnamu od roku 1890, kdy se v Hanoji otevřel v první pivovar. Od té doby se pivní kultura ve Vietnamu nadobro zabydlela. Vietnam se dokonce řadí na špičku žebříčku největších konzumentů v celé Asii. Vietnamské pivo Bia můžete ochutnat i v ČR, seženete ho v Tamdě nebo asijských potravinách. 

Jaký je Váš nejoblíbenější nápoj?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *