Top 5 restaurací v Pražské sapě

1. Hai Ha 

Má ambivalentní pověst. Jejich Bun Cha je vyhlášené široko daleko, stejně jako hrozně nepříjemné vystupování majitelky. Pokud to ale risknete a zajdete tam, nebudete litovat. maso grilují v boční uličce, vedle bistra. 

2. Bo De Tam

Vegetariánská restaurace – je přímo naproti českému řeznictví (u Tamdy). Nabízejí 7 jídel, a myslím si, že je to dostačující. Obsluha je neuvěřitelně milá a dobře se o Vás postarají. Součástí restaurace je i obchod s potravinami pro vegetariány a vegany. Já nakupuju vege paštiky, které jsem si fakt oblíbila. 

3. Vietnamský náčelník

Je větší restaurace, kde mají i záchody. majitel je příjemný a ochotný se orientovat na požadavky čechů. Ideální pro byznys oběd. Dostanete tu klasiku. Od Pho přes Bun Bo Nam Bo po Kung Pao. Občas se tu konají rodinné slavnosti. Vstup nepřehlédnete, zdobí jí totiž prsní zeleninu. Tyhle ozdoby má jen Náčelník. 

4. Banh Mi Huong Viet – Tradiční vietnamské bagety

Malé bistro, které se specializuje na bagety a další finger foody. Doporučuju dát si bagetu nebo masový knedlíček Banh Bao. Když je hezky, je venku vysoký stoleček, kde si můžete sníst jídlo. Veškeré jídlo dávají s sebou. Paní, která bistro provozuje je velmi milá a ochotná, jen se s ní nedomluvíte. Menu je ale přeložené do češtiny, takže stačí ukázat na co máte chuť.

5. Bun Ca Hai Phong

Rohové bistro, které se specializuje na kapra v polévce Bun Ca. Přes oběd je těžké sehnat si místo, před vchodem mají stánek s dezerty che, smažené kuličky banh ran – plněné mungo pastou a občas tu bývá i stánek s kávou a limonádou

Už jste o nějakém bistru/restauraci věděli?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *