TOP 5 šílených vietnamských jídel

Vietnam je země s jedinečnou a rozmanitou kuchyní. Existují však jídla, která jsou jen pro odvážné jedlíky. Některá z nich lze ochutnat v Pražské Sapě.

1. Tiet canh – krvavý pudink

Základem pudinku je čerstvá kachní nebo prasečí krev a jen mírně povařené vnitřnosti. Dochucuje se rybí omáčkou, která zároveň působí protisrážlivě. Při servírování se Tiet canh posype arašídy a bohatě bylinkami. Zapíjí se vodkou. 

2. Nem Chua – Vietnamská fermentované maso

Nem Chua je velmi oblíbenou pochoutkou díky své specifické chuti. Vepřové maso s vařenou kůží se dochutí pepřem, rybí omáčkou, česnekem, chilli a nechá se fermentovat 3 dny. Balí se do banánových listů.

 

3. Trung Vit Lon – Kachní empryo

Ve Vietnamu se nabízí na každém rohu a je velmi oblíbené. Servíruje se s rybí omáčkou, pepřem, chilli a bylinkami. Vietnamci věří, že pojídání kachní embrya přináší štěstí.

4. Mam tom – Fermentovaná krevetová pasta

Pouze krevety, sůl a fermentace. Má velmi výraznou chuť i vůni. Dochucuje se s ní například thajské polévky, omáčky a smažená jídla. Lidi, kteří nejsou zvyklý na výraznou vůni pasty nedokáží sníst jídla, ve které pasta je. 

5. Thit chuot – krysí maso

Krysí maso se dováží do Vietnamu z Kambodži. Pro Vietnamce je krysí maso zdravou lahůdku kvůli jejich životu ve volné přírodě. Jídlo, kde figuruje krysí maso je pro Vietnamce drahé, proto si ho dopřávají pouze při speciálních příležitostech. 

 


Fotky jsou stažené z intenetu.

 

Měli by jste odvahu nějaké jídlo ochutnat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *